Ücretsiz Teknoloji Dergisi

Infinity Free

Ücretsiz Teknoloji Dergisi

In nity Free, ücretli ve ücretsiz olarak sınırsız disk alanı ve bant genişliği sunan bir web hosting hizmetidir. Ücretsiz paketi ile ücretli olan arasında kayda değer bir fark olmadığı için ücretli pakedin avantajlarından bahsetmeye şimdilik gerek yok.

Nele yapabilirsiniz?

  • Bir alan adı satın alarak ya da sitenin sunduğu uzantıları kullanarak sınır- sız hosting hizmetinden faydalanabilirsiniz.
  • WordPress, OpenCart vs hazır scriptleri kullanarak kendi blog veya alışve- riş sitelerinizi kurup yönetebilirsiniz.
  • Dilerseniz kendi sitenizi veya temalarınızı yayına sunmadan önce burada test edebilir ve hataları gözlemleyebilirsiniz.
  • E-mail hesapları oluşturup, maillerinizi yönetebilirsiniz.

    Kısacası ücretli bir hosting hizmetinin sunduğu tüm hizmetleri, herhangi bir kısıtlamaya maruz kalmadan gönlünüzce kullanabilirsiniz. Özellikle ücretsiz ola- rak blog tutmak isteyen kullanıcılar için bulunmaz bir hizmet olduğunu belirtmek- te fayda var.

    Diğer ücretsiz hizmetlere oranla kullanım alanınız oldukça geniş. Örnek ola- rak ücretsiz WordPress veya Blogspot kullananlar çok iyi bilir, tema tasarımı ko- nusunda kısıtlamalar yaşamak zaman zaman kullanıcıları sıkıntıya sokabilir. Ancak In nity Free tüm kısıtlamaları ortadan kaldırmaktadır.

    İnternetten izleyeceğiniz videolardaki direkti eri takip ederek, kendi blog veya alışveriş sitenizi kurup kolayca yönetebilirsiniz.

 VisaDB

Kullanıcılarını büyük bir dertten kurtarmak için yola çıkan VisaDB, vatandaşı olduğunuz ülkeye göre vizesiz gidebileceğiniz ülkeleri sıralıyor.

Oldukça basit bir çalışma mantığı ile karşımıza çıkan VisaDB, sahip olduğunuz pasaporta göre hangi ülkelere vizesiz seyahat edebileceğinizi belirliyor. Vatandaşı olduğunuz ülkeyi seçtikten sonra ülkeleri ne amaçla ziyaret etmek istediğinizi ve hangi kıtada arama yapmak istediğinizi seçerek VisaDB’yi kullanmak mümkün.

Site henüz Alpha sürecinde olduğu için şimdilik sadece seyahat vizesi ve gi- rişim vizesi için arama yapılabiliyor fakat yakın zamanda vatandaşlık, eğitim ve çalışma izni için de arama yapılabilecek. Sonuçları kıtalar üzerinden gösteren VisaDB, belirlenen kıtada hangi ülkelerin sizden vize talep ettiğini ve hangilerinin etmediğini detaylı bir şekilde paylaşıyor.

Aramalar Asya, Avrupa, Amerika, Okyanusya, ve Afrika seçenekleri altında sıra- lanıyor. Sadece vize durumu ile de kalmayan VisaDB, ülkelerin restoran, ulaşım ve konaklama ücretlerini de kıyaslıyor. Böylelikle ziyaret etmek istediğiniz ülkelerdeki yatlar hakkında da bilgi sahibi olabiliyorsunuz.

Genel olarak başarılı bir şekilde çalışsa da uygulama henüz Alpha sürecinde olduğu için yüzde 100 doğru bilgiler veremediğini ekleyelim. Yine de gelişim süre- sini proje olarak takip etmekte fayda var…

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir